2020 – powrót „kawiarni internetowych”

2020 - powrót "kawiarni internetowych"

W obliczu pandemii gastronomia stara się jak tylko potrafi by przetrwać. O ile restauracje są w stanie produkować jedzenie, które możemy zamawiać online, branża kawowa, a dokładniej kawiarnie posiadają drugie ważne kulturowe dno, którego podobnie jak w przypadku teatru online ciężko oddać.

Dużo kawiarni postanowiło otworzyć sklep internetowy, i jeszcze w przypadku kawiarni, która posiada własną palarnie, raczej sprzedaż własnych paczek jest oczywista i działają tak już kilka lat, to będąc małą kawiarnia, która sprowadza kawę z Europejskich, czy też nawet z Polskich palarni, tutaj już pojawiają się schody.

Co w takim razie mogą oferować Polskie kawiarnie w Internecie?

A no sporo, tutaj wszystko zależy od kreatywności właścicieli.

BARDZO

Poznań. Do kawiarni na Żydowskiej chodzi w ciągu sezonu mnóstwo ludzi, chyba każdy jest fanem legendarnego ogródka, ciast, czy dobrych szotów o których sporo ludzi mi mówiło. Na stronie kawiarni Bardzo możecie nabyć, Vouchery na ciasto i kawę, kupić paczkę ziaren do domu, ale również zdobyć online ich własne przetwory, czy zapisać się na szkolenie.

Link do sklepu tutaj

PARZYMY TUTAJ

Bydgoszcz. Myślę że bardzo długo będę mówić, że Parzymy to najładniejsza kawiarnia w Polsce. Mało tego to według mnie najlepiej zorganizowana kawiarnia, Michał dba o każdy detal w tym miejscu, od wyglądu kawiarni, po menu, detale, finalnie to jak się czujesz w tym miejscu. Ja się czułem jak na dobrym koncercie tam. Pozdro dla Was.

Na stronie Parzymy, znajdziecie kawę z palarni, których w Polskich sklepach z kawą nie znajdziecie. Jeśli nie piłeś nigdy kawy od FRIEDHATS to na parzymy.pl jest do kupienia.

DRUKARNIA

Gdańsk. Sam nigdy w drukarni nie byłem, ale po tym co wrzucili na swój sklep jestem pełen pozytywu. Drukarnia przez internety oferuje: porcelanę drukarni, ziarno którego też nie znajdziecie w Polskich sklepach (teraz Concept ze Słowacji polecam mocniutko), porcje kawy na podróż z czego właściwie chcecie (o ile jest w ofercie sklepu 😉 ), herbaty, kubki, a nawet wieszak czy szalik.

Link do Drukarni tutaj

ALTERNATYWNIE

Szczecin. Podobnie jak w Drukarni, w szczecińskim Alternatywnie też nigdy nie byłem. Kawiarnia zawsze kojarzy mi się z czymś nowym, to wyszukaną palarnia z Europy, a to Origami dripper, który z tego co mi się wydaję, ściągnęli do kraju jako pierwsi.

Do Alternatywnie po subskrypcje, czy szkolenia zajrzyjcie tutaj

FORUM

Warszawa. Sławek Saran Królem Polski jest i tego nie można podważyć (to taki hermetyczny żart branżowy przyp. red.). W internetowym Forum dostaniecie, subskrypcje 2 kaw wybranych przez Forum z recepturami, czarki, torby, plakaty, ale też Geishe, tak Sławek sobie Geishe sprzedaję, a co!

Zakupy w Forum zrobicie tutaj

TYPIKA

Warszawa. Kuba Świątek to jeden z większych pechowców tego roku. Otwarcie kawiarni i pyk lockdown, kilka miesięcy i pyk, lockdown numer dwa.

Typika mimo, że to projekt od RustyNails, więc palarnie posiada, a o takich pisać raczej nie chciałem. To Kuba poszedł o poziom dalej i serwuję dripy, cappucziny i inne smaczne kawusie, jak przy niedzieli, z dowozem do domu.

Warszawską Typikę znajdziecie na Bolcie.

LA RUINA

Poznań. Drugi na liście nietypowy wybór. Sama Ruina znana z doskonałych serników, genialnego wnętrza i rogalowej afery. Sprzedaję swoje serniki znane na całą Polskę pod linkiem tutaj dział delikutasy rozmaite 🙂

kawiarni internetowych

BRISMAN

Poznań. Branża speciality go nienawidzi, stworzył fermentacje natural i anareobic w domowych warunkach zobacz jak. Gaca stworzył jakiś czas temu serie swoich autorskich blendów, z bardzo fajnymi grafikami od Hany Rzepeckiej, poniżej link do wyrobów Gaceusza.

Link do Brismana

To wszystko na co trafiłem w internecie, i co przygotowałem. Pamiętajcie by wspierać swoje ulubione biznesy w każdej branży. Jeśli jakiegoś sklepu nie wymieniłem, czy pomysłu to z prostego powodu, po prostu o nim nie wiedziałem/ nie słyszałem.

Ale rzutem na taśmę polecam Wam odwiedzić Kamile Adamiec w Toruniu i proszę wszystkich jeść rogale od niej, zobaczyć Grzegorza Totę w Wesoła Cafe w Krakowie, Basie i Leszka w Black & White w Gdyni, zjeść serniczek z MówishMash w Poznaniu, zamówić skarpety w Cophi i też odwiedzić tę ekipę w Warszawie o której teraz sobie przypomniałem https://cophi.pl/.

Odwiedzajcie kawiarnie We Wrocławiu, Owoce i Warzywa w Łodzi, pamiętajcie o swoich lokalnych palarniach.

I to na tyle, widzimy się w 2021!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *