Druga szansa – wyniki konkursu!

Druga szansa - wyniki konkursu!

Cześć wszystkim! Jakiś czas temu wspominałem Wam o fajnej inicjatywie zorganizowanej przez producenta ekspresów Dalla Corte – czyli projekt Second Chance. Z tej okazji wraz z polskim dystrybutorem tych ekspresów, firmą Best CS zorganizowaliśmy konkurs mający na celu znaleźć pomysły udowadniające, że za pomocą kawy można zmieniać świat. Właśnie dotarły do mnie wyniki, więc niezwłocznie się nimi dzielę;) Trochę to trwało, ale dostałem od Was sporo zgłoszeń więc jury miało nad czym debatować!

Poniżej załączam wyniki wraz z uzasadnieniem:

I miejsce – Grzegorz Peciak

Grzegorz wyszedł z inicjatywą bardzo zbliżoną do projektu Second Chance! W skrócie, jego zdaniem świat kawy powinien otworzyć się na dzieci i młodzież. Mówimy tutaj o trudnej młodzieży, o dzieciach które poprzez problemy rodzinne, życiowe itp. Mają zagrożoną przyszłość. O dzieciach i młodzieży z domów dziecka, poprawczaków. Według Grzegorza, pomóc możemy już małym dzieciom poprzez organizację warsztatów, zabaw i naukę o przemyśle kawowym. Młodzieży należy szkolić, a niemal już dorosłym, zaproponować praktyki czy też pracę w przemyśle kawowym.

Bardzo ciekawa inicjatywa! Gratulacje Grzegorz! Nagrodą główną jest wodoodporny plecak a nagrodą niespodzianką są warsztaty espresso na ekspresach Dalla Corte w siedzibie Best Coffee Systems!

II miejsce – Jakub Ciechowski

Świetna inicjatywa dotycząca spotkań z seniorami połączona z warsztatami dla nich! Społeczeństwo się starzeje, a my często zapominamy o najstarszych, którym często doskwiera samotność. Jak wiadomo, kawa to łącznik między ludźmi, a organizacja spotkań przy kawie to świetna inicjatywa, aby pomóc osobom starszym.

Gratulacje, KeepCup leci do Ciebie!

III miejsce – Przemysław Waszczuk

Przemek wyszedł ze świetną inicjatywą recyklingu opakowań po kawie. Pomysł Przemka najlepiej po prostu zacytować: „Wiele kawiarni angażuje się również w inicjatywy pro ekologiczne więc moim pomysłem jest aby właśnie w takich miejscach gdzie dostajemy nasze „czarne złoto” zwrócić już zużyte po nim „ubranko”. Palarnie mogłyby przy zamówieniach dołączać swego rodzaju koperty/worki z już wypełnionym adresem, gdzie takie opakowania byłyby przetwarzane.”

Przemek, wygrywasz koszulkę!

Dane adresowe, na które mają zostać wysłane nagrody prześlijcie na znany Wam już adres mailowy – kozarobikawe@gmail.com

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i świetne pomysły! Wiele z nich jest naprawdę do zrealizowania!

Wszystko w naszych rękach! Każdy zasługuje na Second Chance!

Zwycięzcom gratuluję, wszystkim pozostałym dziękuję za udział 🙂 Dziękuję również Best CS i Michałowi Ziemlewiczowi za pomoc w organizacji konkursu i świetne nagrody 🙂

Poniżej w załączniku pełna treść zgłoszeń naszych finalistów

Zwycięskie zgłoszenia

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *